Speciaal voor gemeenten, provincies en omgevingsdiensten vond er op 14 juni 2022 een online bijeenkomst plaats. Met daarin creatieve initiatieven, succesvolle concepten en pilots én suggesties ter inspiratie voor een eigen aanpak van asbestdaken gericht op verschillende soorten asbestdakeigenaren. Het kwam allemaal aan bod voor de ruim veertig deelnemers.
De bijeenkomst ‘Bent u klaar voor de toekomst’ was een vervolg op een vergelijkbare bijeenkomst in het najaar van 2021. Het aantal aanmeldingen en de positieve reacties na afloop gaven duidelijk aan, dat een bijeenkomst met een praktisch karakter in de smaak viel. Daarnaast hielp het gemeenten om plannen voor de aanpak van asbestdaken concreet te maken.
Het programma van 14 juni gaf de deelnemers inzicht in de landelijke aanpak van asbestdaken en de meeste recente ontwikkelingen en trends. De voorbeelden waren praktisch, direct uitvoerbaar en kenmerkten zich door een persoonlijke aanpak. Ze creëren kansen en koppelen de aanpak van asbestdaken ook aan andere opgaven. Een vijftal sprekers zorgde voor een gevarieerd beeld van de aanpak van verschillende soorten asbestdaken:
Zijn er vragen of wil je graag meer weten over een bepaald thema, mail dan naar het Programmabureau. Wij zorgen ervoor dat je met de juiste personen in contact wordt gebracht.
Voor wie graag meer wil weten over deze bijeenkomt, is er ook een uitgebreide impressie samengesteld. Dat gemeenten een cruciale positie hebben om de aanpak van asbestdaken te stimuleren, kwam ook deze bijeenkomst weer sterk naar voren.
Het Programmabureau stimuleert, organiseert en monitort initiatieven gericht op de versnelling van de sanering van asbestdaken.
Deze website is het online platform voor informatie over deze versnellingsinitiatieven.
Meld u aan voor onze mailing en blijf op de hoogte.